.
..
.
متون عمومي
بيشتر
یا مصور
مجموعه چاپار به عنوان یکی از مجموعه‌های دانش بنیان کشور و تایید صلاحیت شده توسط معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به عنوان بزرگترین ارایه‌دهنده خدمات ارتباطی مبتنی بر بستر پست الکترونیک در ایران است. این مجموعه درصدد توسعه فناوری های نوین برپایه مهندسی کامپیوتر و رشته های مرتبط درراستای توسعه و بومی سازی پست الکترونیک و خدمات ارتباط محور مرتبط با آن است .
مجموعه چاپار در سال 1390 با ورود موثر به حوزه فروش محصولات سازمانی پست الکترونیک و رقابت با کلیه فروشندگان خارجی که قدرت موثر بازار ایران محسوب می‌شوند، در رقابتی تنگاتنگ موفق به کسب درصد قابل توجهی از مشتریان آن ها طی زمانی کوتاه شد و به واقع، اقتصاد مقاومتی را در طول این سال‌ها و در حوزه تخصصی خویش معنا بخشید.
یکی از مهمترین نکات قابل ذکر در خصوص این مجموعه گستردگی مشتریان آن در پهنای جغرافیایی کشور است؛ آنچنان که در حال حاضر از جنوبی‌ترین نقاط کشور تا شمالی‌ترین نقاط کشور مشتریان چاپار گسترده شده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد. گفتنی است چاپار در سال 1391 در جشنواره فناوری اطلاعات کشور حائز رتبه برتر خدمات مبتنی بر وب شد.
parax

ایمیل سازمانی

نرم افزار ایمیل سازمانی چاپار از سال 1389 در حال توسعه با گام هایی مستمر بوده است. این نرم افزار در حال حاضر طیف وسیعی از قابلیت های مختلف را به یک مشتری ارایه می دهد. از جمله مهمترین قابلیت های این نرم افزار  می توان به، انواع فرم های ثبت نام با ساختار های قابل سفارشی سازی، فرم های بازگردانی کلمه عبور با متد های استاندرد و امن، ورود دو مرحله ای با توکن و یا پیامک، دیواره آتش لایه نرم افزار (WAF) یکپارچه شده با سامانه، قابلیت مدیریت سلسله مراتبی به منظور ایجاد دسترسی با ساختار های مختلف از جهت سطح و نوع دسترسی، امکان ایجاد صفحات مختلف دسترسی با دامنه های سرویس دهنده با آدرس و ظاهر گرافیکی مختلف در یک سرور، امکان ایجاد ساختار ماژولار و گسترده سازی سرورها حسب وظایف مختلف ( کلاسترینگ افقی)، ماژول های تهیه نسخه پشتیبان در لایه نرم افزار به صورت differential  و یا incremental  برای یک کاربر و یا جمعی از کاربران، امکان ارسال ایمیل گروهی با رعایت ساختار یک نسخه از اطلاعات در کل سرویس دهنده ( و نه به تعداد افراد) اشاره کرد.

 در نسخه 3 نرم افزار چاپار که در سال 99 ارایه شده است از جهت معماری تغییرات متعددی ایجاد شده است که می تواند در گام های بعد، یکپارچه سازی با ساختارهای نوین تکنولوژی بخصوص یکپارچگی با ساختارهای مبتنی برContainer ها را نوید دهد.

در حال حاضر نرم افزار ایمیل سازمانی چاپار تنها نرم افزار دارای گواهی تست امنیتی در سطح کشور است که سالانه بیش از 5 بار در مشتریان مختلف نیز تست امنیتی می گردد.

پیام رسان سازمانی

یکی از نرم افزارهای مورد نیاز شرکت ها و سازمان ها، سرویس پیام رسان یا از منظری دیگر چت داخل سازمانی است، گرچه پیام رسان ها از منظر برخی قابلیت ها با سرویس ها چت سازمانی متفاوت هستند لیکن در برخی موارد نیز شبیه به یکدیگر هستند.

نسخه 1 نرم افزار پیام رسان سازمانی که در مجموعه چاپار طی 2 سال طراحی و پیاده سازی شده است، شامل برخی قابلیت های مورد نیاز کاربران سازمانی است که از آن جمله می توان به، یکپارچگی با محیط رابط کاربری ایمیل، تصدیق اصالت مبتنی بر موبایل برای کاربران و عملکرد براساس موبایل، قابلیت چت متنی، قابلیت ارسال و دریافت فایل ( به منظور نگهداری اطلاعات از بستر Cloud Storage، یکپارچه در محیط نرم افزار استفاده می گردد.)، ساختار ماژولار گسترده، ساختار مبتنی بر Docker و امکان ارایه سرویس در بستر Cloud ، رابط دسترسی وب و موبایل مبتنی بر اندروید، قابلیت های گروه و کانال ، امکان اتصال نرم افزارهای مختلف به پیام رسان با رابط های API، قابلیت های مبتنی بر بات جهت ساخت پرسشنامه و یا جمع آوری اطلاعات اشاره کرد.

جیرا فارسی

یکی از شرکت های پیش رو دنیا در حیطه تهیه و تولید نرم افزارهای مدیریت پروژه، تولید محتوا  و مدیریت خط تولید نرم افزار، شرکت Atlassian است. البته به دلیل محبوبیت نرم افزار جیرا (Jira ) این شرکت با این نرم افزار در سطح ایران و دنیا شناخته می شود.

نرم افزار جیرا به صورت ذاتی یک نرم افزار  issue tracking  است که با یکپارچه شدن با دیگر محصولات این شرکت از جمله ویکی (Confluence )  بستر حرفه ای را به کاربران برای انجام کارهای روزانه خود ارایه می دهد.

مجموعه چاپار با توجه به نیازمندی کشور، ماژول های فارسی ساز نرم افزار جیرا را براساس آخرین نسخه این محصول طراحی ، پیاده سازی و ارایه کرده است. 

در حال حاضر طراحی، نصب و راه اندازی انواع محصولات شرکت Atlassian به منظور اتوماتیک سازی خط تولید نرم افزار در مجموعه چاپار صورت می گیرد و در قالب یک راه حل به مشتریان ارایه می گردد ، همچنین مهاجرت اطلاعات از نسخه های قدیم به آخرین نسخه منتشر شده نیز در صورت انتخاب فارسی ساز چاپار برای شما پیاده سازی و اجرا می گردد.

مجموعه محصولات قابل ارایه شامل، JIRA Core ، Confluence، Bitbucket، Bamboo و Jira Service Desk و افزونه های مورد نیاز و پر کاربرد موجود در Market Place جیرا می باشد.

پس از چند سال تجربه فعالیت موفق در ارائه خدمت پست الکترونیک به شهروندان ایرانی، هم‌اکنون مجموعه چاپار افتخار دارد مجموعه وسیع و روزافزونی از کاربران ایرانی اینترنت را در خانواده بزرگ خود گرد هم آورد؛ بطوری که در حال حاضر بیش از 3 میلیون کاربر عمومی و سازمانی از خدمات مختلف این مجموعه استفاده می‌کنند و بطور متوسط روزانه بیش از 1000 مورد ثبت نام جدید، صورت می‌گیرد. با توجه به فراهم آمدن این بستر، مجموعه چاپار بر آن شده است که مقداری از فضای صفحات و خدمات خود را جهت ایجاد ارتباط با کاربران در اختیار صاحبان کالا و خدمات قرار دهد. شایان ذکر است مجموعه چاپار تمام تلاش خود را بکار گرفته تا با بهره‌گیری از روش‌های علمی و روز دنیا و تجارب وب‌سایت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی پیشرو در این زمینه‌ها، شرایطی فراهم آورد تا ضمن اینکه پیام صاحبان آگهی به بهترین نحو ممکن به کاربر منتقل شود، مزاحمتی در تجربه مرورگری اینترنت و استفاده از فضای پست الکترونیک ایجاد نشود.
بخش‌های درنظر گرفته شده جهت درج اگهی به شرح ذیل است:

صفحه ورود کاربران، صفحه داخلى پست الکترونیک، وبلاگ چاپار، ایمیل خوش آمدگویى چاپار، زیرنویس کلیه ایمیل‌هاى ارسالى با چاپار، صفحه اول مشتریان سازمانى، ارسال ایمیل تبلیغ براى کلیه کاربران، صفحه ورود یکبار نمایش  و برگزاری کمپین ها و مسابقات  مشترک

 
بیشتر
خدمات پشتیبانی

ارائه موفق هر سرویس فناوری اطلاعات وابسته به فاکتورهای مختلف و متفاوتی است، یکی از مهمترین فاکتورها که پس از طراحی و پیاده سازی سرویس مورد توجه قرار می گیرد، پشتیبانی و ارائه خدمات به کاربران نهایی است. مجموعه چاپار با توجه به تجربه 10 سال اخیر در ارائه خدمات پشتیبانی اقدام به لایه بندی سطوح پشتیبانی و همچنین سطح بندی خدمات پشتیبانی نموده است این نگاه کلان براساس تجربیات موفق دنیا در ITIL، ISO 27001 و دیگر استانداردها و تجربیات موفق این حوزه است.
مشتریان جهت دریافت خدمات پشتیبانی با ثبت درخواست (Ticket) و ایجاد گردش کار بر روی درخواست ارسال شده، نمای روشنی از وضعیت فعالیت جهت حل و فصل مشکلات خود خواهند داشت، همچنین امکان ارایه گزارشات سالانه از نوع و تعداد درخواست ها از دیگر قابلیت های در اختیار مشتریان می باشد.
حسب نیاز مشتریان ارایه سرویس 24*7  نیز به سبد خدمات پشتیبانی اضافه شده است که به صورت کامل تمام طیف های خدمات پشتیبانی در لایه های مختلف را پوشش و مشتریان گرامی را از هر گونه نگرانی در مورد نگهداشت سرویس مصون میدارد.
ارایه توافقنامه کیفیت سرویس(SLA) از دیگر قابلیت های قابلارائه در حیطه قراردادهای پشتیبانی است که حسب نظر مشتریان و باتوجه به امکانات مرکزداده ای، نیروی انسانی، و سطح و نوع خدمات پشتیبانی قابل ارایه است. در این ساختار مشتریان می توانند در خصوص هر گونه دسترس ناپذیری سرویس، شرایط از قبل طراحی شده ای را در قرارداد پیش بینی و حسب آن ساختار قرارداد را مدون نمایند.
آموزش مجازی

یکی از نیازهای دنیای فناوری اطلاعات امروز، آموزش مجازی و ارائه دروس به صورت بر خط ( آنلاین) است. با توجه به این نیاز، مجموعه چاپار براساس محصولات مختلف متن باز و تجاری و با توسعه برخی بخش های مورد نیاز، راه حلی را به عنوان یک راه حل کلان جهت مدیریت دروس و همچنین برگزاری کلاس  آنلاین ارائه می دهد. در این راه حل قابلیت های: ایجاد دسترسی به عنوان دانشجو، ایجاد دسترسی به عنوان استاد، ایجاد دسترسی به عنوان مدیر آموزش ویا کارشناسان آموزش، تعریف سطوح مختلف آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی ( لیسانس ، فوق لیسانس و ...)، ایجاد ارتباط بین دروس، اساتید، دانشجویان و تعریف سطوح دسترسی هریک و بسیاری دیگر قابلیت های مورد نیاز مدیریت آموزش را ارائه می شود.

یکی دیگر از بخش های مورد نیاز آموزش مجازی برگزاری کلاس های برخط است که براساس دو راه حل Adobe Connect و محصولات متن باز این سرویس نیز ارائه می گردد، برگزاری کلاس های آنلاین نیز حسب زمان بندی دروس و با کلاس های مختلف و سطوح دسترسی مختلف پیاده سازی می گردد و در نهایت نیز این ساختار با ساختار LMS یکپارچه شده می باشد.

امکان پیاده سازی قالب های اختصاصی حسب نیازهای مراکز آموزشی و یکپارچه سازی سامانه های آموزش مجازی با سامانه های مدیریت آموزش، از دیگر امکانات قابل توسعه در این بخش می باشد.

خدمات امنیت اطلاعات

امنیت اطلاعات یکی از ارکان زیرساختی فناوری اطلاعات است، بدان معنا که در صورت محقق نبودن این رکن دیگر ارکان جایگاه خود را از دست خواهند داد. امروزه امنیت اطلاعات حسب استاندارد ها، و چهارچوب های مختلف(Framework) طراحی و پیاده سازی می گردد و در تمام سطوح مختلف فناوری نیز معنا ومفهوم خاص خود را دارد. متخصصان امنیت اطلاعات در مجموعه چاپار با بیش از 14 سال تجربه در حیطه های مختلف امنیت فناوری اطلاعات طیف های وسیعی از خدمات را به مشتریان محترم ارائه می نمایند که از آن جمله می توان به سرفصل های ذیل اشاره کرد:

  • ارزیابی وضعیت موجود امنیت اطلاعات و مستند سازی کامل آن
  • تست نفوذ پذیری، استخراج ریسک ها و تهدیدات امنیتی
  • طراحی و پیاده سازی وضعیت مطلوب براساس استاندارد ISO 27001
  • پیاده سازی سخت افزارها و سرویس های امنیتی
  • امن سازی زیرساخت ها و مشاوره جهت تولید امن نرم افزار  
تولید نرم افزار و رایانش ابری

طراحی و پیاده سازی راه حل های مختلف متن باز و تجاری خط تولید نرم افزار( یکپارچه با سامانه های کنترل کیفیت کد) و یکپارچه سازی آن با زیرساخت رایانش ابری مبتنی بر داکر، در ساختار kubernetes یکی دیگر از خدمات مجموعه چاپار به مشتریان خود می باشد. این راه حل در نهایت تضمین کننده یک قالب و ساختار استاندارد به منظور حذف فرآیند های انسانی و ایجاد ساختار یکپارچه و نقطه به نقطه(End To End) به منظور تولید نرم افزار و ارائه آن در انتهای زنجیره در قالب سرویس می باشد.

با توجه به تجربه متمادی مجموعه در بخش های مختلف مرکز داده مانند شبکه، امنیت، زیرساخت سرویس ها و ...، یکپارچگی تولید نرم افزار با این بخش ها، یک ارزش افزوده فوق العاده برای مشتریان ایجاد و نوید دهنده کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت باشد.

راه حل های جامع
مجموعه چاپار مجموعه نرم افزارها و خدمات خود را در قالب راهکار هایی جامع به شما ارائه می دهد این راهکار تضمین کننده افزایش کیفیت، کاهش هزینه ها و افزایش سطح خدمات شما براساس آخرین استانداردهای روز دنیا است:
 

  • راه کار جامع ارتباطی
این راهکار مبتنی بر یکپارچه سازی بستر ایمیل، پیام رسان سازمانی و پیاده سازی سیاست ها امنیتی بر اساس استاندارد ISO 27001 است .

 
  • راه کار جامع تولید نرم افزار

این راهکار شامل فرآیند ارزیابی وضعیت موجود تولید نرم افزار، طراحی وضعیت مطلوب و سپس پیاده سازی فرآیند ها و نیازمندی ها براساس محصولات شرکتAtlassian  است.    ( یکی از خدمات در این راه کار ارزیابی وضعیت دانش و سطح افراد فعال در خط تولید نرم افزار می باشد.)

 

  • راه کار جامع تست امنیتی
این راهکار براساس فرآیند کلان مدیریتی در ISO 27001 و براساس فریم ورک های تست امنیتی (penetration test) شکل می گیرد. در این فرآیند پس از ارزیابی وضعیت موجود امنیت اطلاعات در سازمان شما،  بهترین روش جهت تست امنیت، طراحی و سپس تست امنیتی براساس آن انجام می گیرد، در گام بعد مشاوره و آموزش برنامه نویسان و افراد دخیل در حیطه تولید و توسعه و همچنین فعال در بخش مرکز داده گام پس از تست خواهد بود.
.
..
شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان
شرکت بازرگانی دولتی ایران
صندوق نو آوری و شکوفایی ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی رفسنجان
موسسه آموزش عالی مهر البرز
دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد
قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)
صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان
سازمان توسعه تجارت ایران
مرکز پژوهش های آینده نگری سازمان برنامه و بودجه
دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ساوه
شرکت پتروشیمی فناوران ماهشهر
شرکت فرهیختگان پیام همراه
شرکت توزیع نیروی برق شیراز
سازمان قضایی نیروهای مسلح
سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران
سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان
پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار
سازمان فضایی ایران
دانشگاه شهرکرد
مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور
دانشگاه هنر
بنیاد ملی نخبگان
سازمان فناوری اطلاعات ایران
شرکت شیشه شناوراردکان
صدا و سیمای جمهوری اسلامی
شهرداری اراک
دانشگاه علم فناوری مازندران
سازمان بسیج مستضعفین
سازمان ملی زمین و مسکن
سازمان تحقیقات اموزش و ترویج کشاورزی
دانشگاه ازاد اسلامی(واحدبندرعباس)
مرکز داده اینترنتی امین
دانشگاه خلیج فارس
وزارت علوم تحقیقات وفناوری
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران
شرکت الومینیوم المهدی
برق منطقه ای فارس
دانشگاه ازاداسلامی(واحدتهران شرق)
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
پتروشیمی تبریز
پژوهشگاه استاندارد
سازمان امور دانشجویان
دانشگاه صنعتی سیرجان
شورای عالی انقلاب فرهنگی
دانشگاه مازندران
دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی
بانک انصار
شهرداری شهرکرد
سازمان امور مساجد
سازمان تامین اجتماعی
جهاد دانشگاهی
قوه قضاییه
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی
دانشگاه فرهنگیان

حمايت از چاپار
شما نيز مي توانيد در توسعه بيشتر و بهتر چاپار سهيم باشيد و ما را ياري نماييد.ما نيز به رسم يادبود هدايايي به شما تقديم مي نماييم. 

افزايش حجم صندوق پستي به 3 گيگابايت
کارت باشگاه هواداران چاپار
تي شرت تبليغاتي چاپار
ليوان تبليغاتي چاپار

 


توکن امنیتی
پست الکترونیک چاپار ازبهترین سیستم های حفاظتی و نظارتی در لایه های مختلف در جهت تأمین امنیت استفاده می­کند تا به بهترین نحو از اطلاعات کاربران حفاظت نماید. اما امنیت حساب کاربری شما، وابسته به امنیت سیستم رایانه شما نیز هست. در صورتی که بدلیل عدم رعایت نکات ایمنی، نفوذگران به هرنحوی بتوانند بدافزارهای جاسوسی را در سیستم شما نصب کنند، می توانند به رمز عبور حساب های شما دست یابند. برای مقابله با این موضوع می توانید از توکن سخت افزاری (OTP) در جهت تولید رمز یکبارمصرف استفاده نمایید

 بخش مدیریت

بخش بازرگانی و تبلیغات

بخش مدیریت فروش

بخش پشتیبانی نرم افزارهای موبایل

بخش امنیت

بخش پشتیبانی پست الکترونیک

بخش پشتیبانی نرم افزار

تلفن تماس

بخش استخدام و جذب نیرو

دعوت به همکاری
* نام
* نام خانوادگی
* ایمیل
* شماره تماس
* نوع همکاری
* نحوهی آشنایی با شرکت
* آخرین مقطع تحصیلی
* عنوان مدرک تحصیلی
* وضعیت فعلی تحصیلی
* زمان آمادگی شروع به کار
ارسال رزومه
درخواست دمو
درخواست کاتالوگ
پیوندها
تماس با ما
تهران-سید خندان-خیابان دکترعلی شریعتی-کوچه موزه 
تلفن های شرکت: 

(021) 88513646-7    88537689    88511571
شماره مستقیم بخش فروش: 88512021

پست الکترونیکی: Sales@chmail.ir
فکس: 88513646 (021)
 

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به مجموعه سرویس های چاپار می باشد.