.
..
.
متون عمومي
بيشتر
یا مصور
مجموعه چاپار به عنوان یکی از مجموعه‌های دانش بنیان کشور و تایید صلاحیت شده توسط معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به عنوان بزرگترین ارایه‌دهنده خدمات ارتباطی مبتنی بر بستر پست الکترونیک در ایران است. این مجموعه درصدد توسعه فناوری های نوین برپایه مهندسی کامپیوتر و رشته های مرتبط درراستای توسعه و بومی سازی پست الکترونیک و خدمات ارتباط محور مرتبط با آن است .
مجموعه چاپار در سال 1390 با ورود موثر به حوزه فروش محصولات سازمانی پست الکترونیک و رقابت با کلیه فروشندگان خارجی که قدرت موثر بازار ایران محسوب می‌شوند، در رقابتی تنگاتنگ موفق به کسب درصد قابل توجهی از مشتریان آن ها طی زمانی کوتاه شد و به واقع، اقتصاد مقاومتی را در طول این سال‌ها و در حوزه تخصصی خویش معنا بخشید.
یکی از مهمترین نکات قابل ذکر در خصوص این مجموعه گستردگی مشتریان آن در پهنای جغرافیایی کشور است؛ آنچنان که در حال حاضر از جنوبی‌ترین نقاط کشور تا شمالی‌ترین نقاط کشور مشتریان چاپار گسترده شده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد. گفتنی است چاپار در سال 1391 در جشنواره فناوری اطلاعات کشور حائز رتبه برتر خدمات مبتنی بر وب شد.
parax

ایمیل سازمانی

یکی از مهمترین سرویس‌های فناوری اطلاعات در سازمان‌ها، شرکت‌های خصوصی، نهادهای دولتی، دانشگاه‌ها و ...، سرویس ایمیل با نام دامنه کسب وکار است . این سرویس از دو جهت حائز اهمیت است، اول آنکه بستری جهت تبادل اطلاعات سازمانی محسوب می‌شود و از آن مهمتر آن که در جهان امروز و از نگاه کسب وکار و بخصوص روابط با دیگر کسب و کارها، دارای مشخصه‌ای است که تایید می‌کند شما به واقع از کسب‌ وکار تایید صلاحیت شده (منظور دامنه کسب و کار) در حال تبادل اطلاعات هستید. این سرویس آنچنان در جهان مورد توجه است که در بسیاری از تبادلات خارجی تنها ایمیل با دامنه کسب و کار، شما را مورد قبول می نماید. با این مقدمه سرویس ایمیل یکی از مهمترین پایه فناوری اطلاعات در کسب و کار است که پیچیده‌ترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود. در حال حاضر مجموعه چاپار با نزدیک به 10 سال تجربه در این حوزه، بهترین محصول را طی سالیان گذشته توسعه و به شما عرضه می‌نماید.
ایمیل عمومی
مجموعه چاپار در ایران با بیشترین تعداد کاربر و تجربه ارائه سرویس عمومی، در حال حاضر ارائه دهنده اصلی کشور در حوزه سرویس‌های عمومی خدمات پست الکترونیک محسوب می‌شود و در حال حاضر بسیاری از نهادها و سازمان‌ها جهت ارائه سرویس عمومی به مخاطبان خود از انواع خدمات این مجموعه در لایه‌های مختلف مانند نرم‌افزار، طراحی مراکز داده خاص منظوره، امن سازی و ...استفاده می‌کنند. آنچه مرز تفاوت ارائه سرویس‌های سازمانی و عمومی است، ساختار های خاص مورد استفاده از لحاظ تعداد کاربر، تعداد تراکنش و انواع سناریوهای متفاوت در مقایسه با سرویس سازمانی است. سرویس عمومی چاپار که توسط بخش خصوصی اداره و ارائه می‌شود، www.chmail.ir  است .
سیستم احراز هویت مرکزی
در کسب و کارهایی که سامانه‌های تحت وب مختلفی موجود است، یکی از نیازمندی‌ها جهت یکپارچه کردن اطلاعات ورود کاربران و ایجاد یک ساختار SSO، سامانه احراز هویت مرکزی (CAS) است. چاپار به منظور تکمیل راه حل خود برای سرویس پست الکترونیک، سرویس احزار هویت مرکزی را طراحی و توسعه داده است؛ این سرویس در حال حاضر مبتنی بر پروتکل CAS است و بنابراین هر نرم افزار تحت وب که از این پروتکل پشتیبانی نماید، قابلیت اتصال به این سامانه را دارا خواهد بود. در حال حاضر انواع قابلیت‌های احراز هویت چند عاملی مبتنی بر پیامک و یا توکن سخت افزاری در این سامانه موجود است .
پس از چند سال تجربه فعالیت موفق در ارائه خدمت پست الکترونیک به شهروندان ایرانی، هم‌اکنون مجموعه چاپار افتخار دارد مجموعه وسیع و روزافزونی از کاربران ایرانی اینترنت را در خانواده بزرگ خود گرد هم آورد؛ بطوری که در حال حاضر بیش از 3 میلیون کاربر عمومی و سازمانی از خدمات مختلف این مجموعه استفاده می‌کنند و بطور متوسط روزانه بیش از 1000 مورد ثبت نام جدید، صورت می‌گیرد .با توجه به فراهم آمدن این بستر، مجموعه چاپار بر آن شده است که مقداری از فضای صفحات و خدمات خود را جهت ایجاد ارتباط با کاربران در اختیار صاحبان کالا و خدمات قرار دهد. شایان ذکر است مجموعه چاپار تمام تلاش خود را بکار گرفته تا با بهره‌گیری از روش‌های علمی و روز دنیا و تجارب وب‌سایت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی پیشرو در این زمینه‌ها، شرایطی فراهم آورد تا ضمن اینکه پیام صاحبان آگهی به بهترین نحو ممکن به کاربر منتقل شود، مزاحمتی در تجربه مرورگری اینترنت و استفاده از فضای پست الکترونیک ایجاد نشود.
بخش‌های درنظر گرفته شده جهت درج اگهی به شرح ذیل است:
صفحه ورود کاربران، صفحه داخلى پست الکترونیک، وبلاگ چاپار، ایمیل خوش آمدگویى چاپار، زیرنویس کلیه ایمیل‌هاى ارسالى با چاپار، صفحه اول مشتریان سازمانى، ارسال ایمیل تبلیغ براى کلیه کاربران،  صفحه ورود یکبار نمایش  و برگزاری کمپین ها و مسابقات  مشترک
 
بیشتر
خدمات پشتیبانی
ارائه یک سرویس استاندارد فناوری اطلاعات، ابعاد مختلفی دارد که با خرید یک نرم‌افزار مناسب که دارای قابلیت‌های مختلف و مورد نیاز سازمان باشد آغاز می‌شود، لیکن با نصب و راه اندازی تنها یک نرم‌افزار، سرویس استاندارد مهیا نمی‌شود؛ چراکه یک سرویس استاندارد، همپوشانی بخش‌های مختلف فناوری از جمله پشتیبانی خوب و موثر است. مجموعه چاپار با ارائه سرویس‌های مختلف پشتیبانی با سطوح مختلف، هر نوع نیاز شما را بر طرف می سازد . آنچه چاپار را در حوزه ارائه سرویس پشتیبانی خاص می‌کند، تجربه فراوان، زیرساخت‌های پشتیبانی، تعاریف و فرآیندهای از پیش مشخص و تعریف شده است که برای مشتریان آسودگی خیال را فراهم می‌آورد. از جمله خدمات پشتیبانی چاپار  می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
تست امنیتی
مجموعه چاپار به دلیل نیاز مشتریان و همچنین سابقه طولانی در حوزه امنیت فناوری اطلاعات، سرویس‌های مختلف امنیت اطلاعات از جمله بازرسی و تست امنیتی به سه روش جعبه سیاه، جعبه خاکستری و جعبه سفید را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با انتخاب یک بسته پشتیبانی به انتخاب خود برای هر یک از سرویس‌ها (حتی بستر راه‌اندازی شده پست الکترونیک)، سرویس ارزیابی (Assessment) و یا تست امنیتی را دریافت نمایید. از جمله سرویس‌های قابل ارائه در بازرسی و تست امنیت به موارد ذیل می‌توان اشاره کرد:
1-بازرسی امنیتی تجهیزات مرکز داده براساس چک لیست‌های استاندارد و معتبر
2-بازرسی امنیتی سیستم‌عامل‌ها براساس چک لیست‌های استاندارد و معتبر
3-تست امنیتی نرم‌افزارها براساس سه روش جعبه سفید، جعبه خاکستری، جعبه سیاه
طراحی مرکز داده
تجربه کارشناسان ارشد بخش مرکز داده چاپار که از اولین افراد طراح و پیاده‌سازان بخش‌های مختلف مراکز داده در کشور هستند و از سال‌هایی دور در بسیاری از پروژه‌های کشور به عنوان ناظر و طراح حضور داشته‌اند، باعث شده است که مشتریان مجموعه چاپار، امکان دریافت خدمات مختلف مرکز داده را حسب نیاز داشته باشند. این خدمات در بخش‌های ذیل قابل ارائه است:

- خدمات مشاوره‌ای      - خدمات اجرایی       - خدمات شبکه      - خدمات امنیتی         - خدمات منابع ذخیره سازی

  ادامه
مشاور فناوری اطلاعات
حسب نیاز مشتریان مجموعه چاپار به طراحی و پیاده‌سازی نظام‌های استاندارد مدیریتی فناوری اطلاعات، در حال حاضر امکان ارائه سرویس‌های مختلف در بخش‌های امنیت اطلاعات، استمرار کسب‌و‌کار، نظام فناوری اطلاعات حسب استانداردهای بین‌المللی ISO با دریافت مدارک بین‌المللی وجود دارد. این خدمات از لایه مشاوره تا لایه پیاده‌سازی و نظارت قابل تعریف است. اهم سر فصل‌ها شامل موارد ذیل است:
پیاده‌سازی چارچوب مدیریت سرویس ITIL
سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (iso 27000 Series)
سیستم استمرار کسب و کار (ISO 22301)
راه کارها
• امن‌سازی سرویس‌دهنده DNS
• تنظیم SPF و DKIM
• تنظیمات نرم‌افزارهای مدیریت ایمیل
• امن‌سازی پروتکل‌های ارتباطی ایمیل
• امن‌سازی سیستم‌عامل لینوکس
• پیشنهادات جهت حفظ امنیت کاربر
.
..
شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان
شرکت بازرگانی دولتی ایران
صندوق نو آوری و شکوفایی ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی رفسنجان
موسسه آموزش عالی مهر البرز
دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد
قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)
صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان
سازمان توسعه تجارت ایران
مرکز پژوهش های آینده نگری سازمان برنامه و بودجه
دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ساوه
شرکت پتروشیمی فناوران ماهشهر
شرکت فرهیختگان پیام همراه
شرکت توزیع نیروی برق شیراز
سازمان قضایی نیروهای مسلح
سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران
سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان
پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار
سازمان فضایی ایران
دانشگاه شهرکرد
مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور
دانشگاه هنر
بنیاد ملی نخبگان
سازمان فناوری اطلاعات ایران
شرکت شیشه شناوراردکان
صدا و سیمای جمهوری اسلامی
شهرداری اراک
دانشگاه علم فناوری مازندران
سازمان بسیج مستضعفین
سازمان ملی زمین و مسکن
سازمان تحقیقات اموزش و ترویج کشاورزی
دانشگاه ازاد اسلامی(واحدبندرعباس)
مرکز داده اینترنتی امین
دانشگاه خلیج فارس
وزارت علوم تحقیقات وفناوری
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران
شرکت الومینیوم المهدی
برق منطقه ای فارس
دانشگاه ازاداسلامی(واحدتهران شرق)
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
پتروشیمی تبریز
پژوهشگاه استاندارد
سازمان امور دانشجویان
دانشگاه صنعتی سیرجان
شورای عالی انقلاب فرهنگی
دانشگاه مازندران
دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی
بانک انصار
شهرداری شهرکرد
سازمان امور مساجد
سازمان تامین اجتماعی
جهاد دانشگاهی
قوه قضاییه
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی
دانشگاه فرهنگیان
حساب کاربری حقوقی ویژه

این نوع از حساب کاربری ویژه افراد حقوقی (شرکت ها، سازمان هاو ...) بوده ودارای قابلیت های ذیل است.


 • حجم داخلی 5 گیگابایت 
 • تعداد مخاطبین دفترچه نشانی (نامحدود) 
 • 40 مگابایت پیوست فایل 
 • خدمات پشتیبانی مبتنی بر تلفن 
 • دسترسی به پروتکل IMAP 
 • ورود دو مرحله ای و هشدار ورود 
 • خدمات مبتنی بر پیامک 
 • 50 درصد تخفیف تبلیغات در چاپار 
 • ارایه خدمات قضایی 

 


حساب کاربری حقیقی ویژه

 این نوع از حساب کاربری ویژه افراد حقیقی است و قابلیت های ذیل را ارایه می دهد.


 • حجم داخلی 3 گیگابایت 
 • تعداد مخاطبین دفترچه نشانی (نامحدود) 
 • 30 مگابایت پیوست فایل 
 • خدمات پشتیبانی مبتنی بر تلفن 
 • دسترسی به پروتکل IMAP 
 • ورود دو مرحله ای و هشدار ورود 
 • خدمات مبتنی بر پیامک 
 • 25 درصد تخفیف تبلیغات در چاپار 
 •  ارایه خدمات قضایی 

 


حمايت از چاپار
شما نيز مي توانيد در توسعه بيشتر و بهتر چاپار سهيم باشيد و ما را ياري نماييد.ما نيز به رسم يادبود هدايايي به شما تقديم مي نماييم. 

افزايش حجم صندوق پستي به 3 گيگابايت
کارت باشگاه هواداران چاپار
تي شرت تبليغاتي چاپار
ليوان تبليغاتي چاپار

 


توکن امنیتی
پست الکترونیک چاپار ازبهترین سیستم های حفاظتی و نظارتی در لایه های مختلف در جهت تأمین امنیت استفاده می­کند تا به بهترین نحو از اطلاعات کاربران حفاظت نماید. اما امنیت حساب کاربری شما، وابسته به امنیت سیستم رایانه شما نیز هست. در صورتی که بدلیل عدم رعایت نکات ایمنی، نفوذگران به هرنحوی بتوانند بدافزارهای جاسوسی را در سیستم شما نصب کنند، می توانند به رمز عبور حساب های شما دست یابند. برای مقابله با این موضوع می توانید از توکن سخت افزاری (OTP) در جهت تولید رمز یکبارمصرف استفاده نمایید

 بخش مدیریت

بخش بازرگانی و تبلیغات

بخش مدیریت فروش

بخش پشتیبانی نرم افزارهای موبایل

بخش امنیت

بخش پشتیبانی پست الکترونیک

بخش پشتیبانی نرم افزار

تلفن تماس

بخش استخدام و جذب نیرو

دعوت به همکاری
* نام
* نام خانوادگی
* ایمیل
* شماره تماس
* نوع همکاری
* نحوهی آشنایی با شرکت
* آخرین مقطع تحصیلی
* عنوان مدرک تحصیلی
* وضعیت فعلی تحصیلی
* زمان آمادگی شروع به کار
ارسال رزومه
درخواست دمو
درخواست کاتالوگ
پیوندها
تماس با ما
تهران-سید خندان-خیابان دکترعلی شریعتی-کوچه بسطامی(موزه)پلاک31
تلفن: 88523920 (021)
کد پستی: 1555819319
فکس: 88523920 (021)

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به مجموعه سرویس های چاپار می باشد.